Bo w naszej ferajnie przyjęte jest zabawić się fajnie

Zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego w Narożnikach są dla wychowanków ciekawym urozmaiceniem czasu. Mają one na celu wspomaganie rozwoju, skłaniają do twórczego myślenia, rozwijają zainteresowania dzieci oraz służą profilaktyce w zakresie przeciwdziałania przemocy. Każdy dzień jest inny i dostosowany do bieżących potrzeb oraz zainteresowań dzieci.


Wychowankowie mogą liczyć na codzienną pomoc podczas odrabiania prac domowych, jak również w przygotowaniach do lekcji z bieżącego materiału na każdy kolejny dzień. Pomiędzy nauką a spotkaniami ze specjalistami jest również czas na świetną zabawę. Dzieci bardzo chętnie wykonują wszelkiego rodzaju prace plastyczne i techniczne, które doskonale prezentują emocje i talenty skrywane w tych młodych istotach . Wystawę wszystkich prac można oglądać na gazetkach w placówce.

W bogatym grafiku zajęć nie brakuje zabaw sportowych. które cieszą się ogromnym uznaniem dzieci oraz zajęć kulinarnych. Na zajęcia zaproszono dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w  Dąbrowie Tarnowskiej, który omówił tematykę przemocy rówieśniczej, przemocy w rodzinie oraz agresji.

Chwile w placówce to również czas niesamowitych spotkań z niespodziewanymi gośćmi – małymi leśnymi zwierzętami, które zawsze mogą liczyć na wielkie serce wychowanków i ich pomoc. Dzieci posiadają bogatą wiedzę przyrodniczą i nie tylko! Wykazują duże zainteresowania każdą dziedziną życia i w zakresie każdej prezentują szeroką wiedzę ogólną. Ponadto mają duże poczucie humoru, co sprawia, że zajęcia w placówce NIGDY nie są nudne. Atmosfera jest miła, a relacje koleżeńskie i pełne sympatii. Galeria zdjęć jest najlepszym tego dowodem.

 

« z 3 »